Usługi kadrowo-płacowe

Efekty mycia paneli PV to #CzystyZysk. Jak utrzymać efektywność farmy fotowoltaicznej?

Rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) z roku na rok nabiera tempa. Coraz bardziej powszechne staje się pozyskiwanie energii słonecznej przez montaż fotowoltaiki na domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz budowę farm fotowoltaicznych. Warto od początku zadbać o efektywność funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej. To kluczowe dla farm fotowoltaicznych.

Przy zanieczyszczonej instalacji, w skrajnych przypadkach utrata wydajności może osiągnąć nawet 20%. Dla farmy fotowoltaicznej oznacza to potężne straty.

Grupy Mobilne Impel pomogą Ci utrzymać efektywność modułów fotowoltaicznych oraz obniżyć ryzyko związane z poważniejszymi problemami wydajności instalacji PV. Wszystko dzięki usłudze mycie farm fotowoltaicznych, świadczonej profesjonalnie, bezpiecznie, ekologicznie i wydajnie.

Jak realizujemy usługę mycia farm fotowoltaicznych?

Usługę mycia farm fotowoltaicznych realizujemy na terenie całej Polski. Wszystko czego potrzebujemy z Twojej strony, to wskazanie terminu i lokalizacji. Zajmiemy się całą logistyką – nie potrzebujemy dostępu do wody czy energii elektrycznej. Nasi specjaliści starannie wyczyszczą każdy panel, korzystając z wody demineralizowanej oraz lekkich kijów przepływowych zakończonych miękką szczotką karbonową. Jednocześnie mycie fotowoltaiki odbywa się pod niskim ciśnieniem i bez stosowania środków chemicznych, które mogą uszkodzić powłokę paneli PV. Grupy Mobilne Impel przyjadą na wskazane przez Ciebie miejsce specjalnym pojazdem, wyposażonym w urządzenia demineralizujące wodę, która gwarantuje odpowiednią czystość, brak smug i zacieków.

Czego potrzebujemy do realizacji usługi?

miejsca na samochód Grupy Mobilnej
dostępu do terenu zewnętrznego posiadłości
dostępu do paneli z ziemi pod odpowiednim kątem, w odległości nie większej niż 18 metrów w linii prostej

Jak często myć fotowoltaikę?

Doświadczenia z krajów, gdzie fotowoltaika jest stosowana od kilkudziesięciu lat pokazują, że najlepiej czyścić panele przynajmniej 2 razy w roku. Dobrą porą na czyszczenie paneli na farmie fotowoltaicznej jest wiosna oraz późne lato.

Co wpływa na zanieczyszczenie paneli fotowoltaicznych?

 • wszechobecny kurz
 • okoliczne zalesienie i sąsiedztwo drzew
 • duża ilość opadów atmosferycznych
 • sąsiedztwo dużego miasta – zanieczyszczenie powietrza i smog
 • blisko położone tereny rolne – generujące pyły w czasie zbiorów
 • siedliska ptaków – ptasie odchody mogą uszkodzić panele PV

Jak wygląda realizacja usługi?

Zajmiemy się usunięciem wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na Twoich modułach fotowoltaicznych. Poradzimy sobie z ptasimi odchodami, pyłami, sadzą, mchem, piaskiem itd. Praca zostanie wykonana z ziemi, bez używania ciężkiego sprzętu. Zalecamy powtarzać takie czyszczenie co najmniej dwa razy w roku.

Co zyskujesz wybierając usługę mycia paneli fotowoltaicznych?

 • eliminację strat mocy  
 • przywrócenie pełnej sprawności instalacji fotowoltaicznej
 • szybszy zwrot inwestycji  
 • wydłużenie żywotności modułów fotowoltaicznych  
 • poprawienie estetyki instalacji fotowoltaicznej
Wyślij zapytanie