Dezynsekcja, deratyzacja

Usługi DDD - dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja. Potwierdzona skuteczność w zwalczaniu szkodników. Usługi realizujemy na terenie całego kraju.

DDD jest kompleksowym zakresem usług, który przeprowadzany jest za pomocą określonych technik, profesjonalnych urządzeń i sprzętów oraz sprawdzonych i skutecznych środków chemicznych lub produktów biobójczych. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest również wiedza i doświadczenie, dlatego wykonywana jest przez wyspecjalizowany personel.

Aby poznać cenę usługi wyślij do nas zapytanie wykorzystując formularz kontaktowy znajdujący się w dolnej części niniejszej strony lub skontaktuj się z nami przez livechat.

Dlaczego warto zlecić usługę DDD Grupie Impel?

Zgodnie z normami 

Usługę DDD świadczymy w oparciu o system monitorowania zwalczania szkodników opartego na założeniach międzynarodowych standardów, między innymi: GMP / GHP, HACCP, IFS (International Food Standard), BRC Food, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz zobowiązanie do dbania o środowisko. 

Raz w roku przeprowadzamy Walidację Oceny Ryzyka ze strony szkodników na podstawie na bieżąco analizowanych danych i wprowadzamy zmiany, jeśli są one niezbędne dla utrzymania efektywności.

Dzielimy się wiedzą

Oferujemy również szkolenia dla pracowników zakładów pracy w podstawowym zakresie oznak występowania szkodników oraz patogenów chorobotwórczych. Wskazujemy ryzyka, aby minimalizować wszelkie zagrożenia względem ludzi i środowiska.

Dostępni 24/7

Jesteśmy dostępni dla klientów na terenie całej Polski przez 24/7. Udostępniamy także całodobową infolinię. Wyspecjalizowane Grupy Mobilne Impel są w stanie szybko reagować na bieżące potrzeby i problemy klientów. Jednocześnie prowadzimy stały nadzór nad dokumentacją i bierzemy współodpowiedzialność za jej zgodność z obowiązującymi przepisami i przyjętymi standardami.

Dezynsekcja
– zwalczanie insektów

Dezynsekcja jest zwalczaniem insektów. W szczególności dotyczy tępienia karaluchów, prusaków, moli, pluskw, pcheł, komarów i much, ale także mrówek, szerszeni. Proces tego typu obejmuje zwalczanie dorosłych osobników, a także ich jaj lub larw, przez co jest dość złożony. W zależności od typu i charakteru użytkowego pomieszczenia oraz rodzaju pasożytów, wykorzystywane są określone środki dezynsekcji: fizyczne, mechaniczne, chemiczne i biologiczne.

Proces dezynsekcji najczęściej obejmuje minimum dwie metody zwalczania owadów, co określa się mianem „integrowanej metody zwalczania szkodników”. Najpopularniejszą metodą walki z insektami jest stosowanie insektycydów, czyli środków owadobójczych, które rozpyla się przy użyciu specjalnych urządzeń. Metoda ta ma najczęstsze zastosowanie w mieszkaniach, lokalach gastronomicznych
i usługowych, powierzchniach magazynowych, czy też w określonym zakresie w rolnictwie.

Czy dezynsekcja jest bezpieczna?

Dezynsekcja najlepsze rezultaty przynosi, gdy jest wykonywana w sposób profesjonalny. W procesie dezynsekcji wykorzystuje się zaawansowany sprzęt oraz sprawdzone i skuteczne środki chemiczne. Dobór metod prowadzi się zgodnie z uwarunkowaniami panującymi w danym obiekcie. Podmioty, które profesjonalnie zajmują się dezynsekcją, są przede wszystkim gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzonego procesu.

Jak przygotować przestrzeń do dezynsekcji?

Dezynsekcję można wykonywać zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w zakładach pracy, a także na otwartych terenach (np. opryski przeciw komarom). Do dezynsekcji wykorzystuje się specjalistyczne środki chemiczne i fizyczne, a także mechaniczne i biologiczne (polegające na wykorzystaniu innych organizmów. Bardzo istotne jest, aby dobrać odpowiednią metodę zwalczania insektów tak, aby była ona jak najmniej szkodliwa dla środowiska, aby nie zanieczyściła naszych surowców i produktów oraz – co najważniejsze – żeby była skuteczna

Kiedy wybrać dezynsekcje?

Usługa dezynsekcji doskonale sprawdza się np. w lokalach gastronomicznych, gdzie najczęściej występującymi szkodnikami są: owady latające (np. muchy), owady biegające (np. karaluchy), szkodniki zbożowe oraz gryzonie jak myszy i szczury. Wszystkie inne obiekty, które zmagają się z problemem obecności szkodliwych i uciążliwych insektów jak mrówki, komary, prusaki, karaluchy, pluskwy, mole, osy, szerszenie, itd. również powinny zadbać o to, aby skutecznie i profesjonalnie wyeliminować insekty z obiektu. To niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia poprawy komfortu użytkowników, ale przede wszystkim odpowiedniego poziomu higieny i bezpieczeństwa.

Deratyzacja
– zwalczanie gryzoni

Deratyzacja, powszechnie zwana też “odszczurzaniem”, to działania mające na celu zwalczanie wszelkich gryzoni przy użyciu metod chemicznych (wykładanie trutki, przynęty pokarmowe i feromonowe) i fizycznych (łapki, chwytacze gryzoni, pułapki żywołowne). 

W pierwszym kroku najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie obiektu przed możliwością przedostania się gryzoni do obiektu. W tym celu na zewnątrz budynku montowane są na stałe odpowiednie urządzenia z zawartą w nich trutką – musi być ona zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi, w tym przede wszystkim deszcz, śnieg, porywisty wiatr, słońce oraz innymi czynnikami zewnętrznymi w tym np. przed zwierzętami jak psy i koty.

Tak przygotowany system stanowi barierę karmików deratyzacyjnych. Jeśli jednak gryzoniom udało się już przedostać do lokalu, wówczas deratyzację przeprowadza się za pomocą odpowiednich pułapek mechanicznych.

Czy deratyzacja jest bezpieczna?

Deratyzacja jest procesem bezpiecznym wówczas, gdy wykonana jest w sposób zgodny z normami, procedurami i przez wykwalifikowany personel. Istotne jest, aby zadbać o odpowiednie wyposażenie w adekwatne do stosowanych preparatów środków ochrony osobistej. Przed przystąpieniem do przygotowywania roztworu roboczego dokładnie zapoznać się z etykietą na opakowaniu preparatu. Należy pamiętać o przechowywaniu preparatów w oryginalnych i szczelnie zamkniętych opakowaniach zaopatrzonych w etykiety w przeznaczonym do tego magazynie. Roztwory robocze należy przygotowywać w specjalnych naczyniach, w odpowiedniej ilości i bezpośrednio przed przystąpieniem do pracy.

Jak przygotować przestrzeń do deratyzacji?

Ochrona obiektów przed szkodnikami jest procesem złożonym. Należy w ramach IPM przeprowadzić analizę stanu obiektu i zagrożeń, opracować i wdrożyć działania profilaktyczne, a dopiero na końcu sięgnąć po chemiczne i fizyczne metody zwalczania szkodników. Deratyzację należy przeprowadzić po wcześniejszym sprawdzeniu i z zachowaniem ostrożności na pracujące urządzenia, instalację elektryczną oraz źródła ciepła. Stosowanie fumigatów powinno się odbywać w zespołach, a bezpośrednio po fumigacji nie należy wchodzić do pomieszczenia. Zawsze należy pamiętać o bezwzględnym stosowaniu środków ochrony osobistej i dbać o wszelkie indywidualne środki bezpieczeństwa.

Kiedy zdecydować się na deratyzację?

Deratyzacja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istnieje problem z niechcianą i stałą obecnością gryzoni, w tym m.in. szczurów, mysz, kun, kretów czy nornic. Należy pamiętać, że gryzonie bardzo szybko adoptują się w określonej przestrzeni, ale także są źródłem przenoszenia i rozprzestrzeniania się wielu chorób. Nie można zatem bagatelizować żadnych niepokojących nas sygnałów jak np. widoczne odchody gryzoni, drobne uszkodzenia instalacji i urządzeń, czy widoczne np. dziury i otwory w konstrukcjach ścian, stropów czy podłóg.

Wyślij zapytanie