FAQ

Dezynfekcja to proces polegający na zniszczeniu drobnoustrojów (w szczególności chorobotwórczych) takich jak: grzyby, bakterie czy wirusy. To niszczenie można wykonać różnymi metodami fizycznymi (np. lampa UVC, gotowanie) lub chemicznymi, czyli działając na zanieczyszczoną powierzchnię odpowiednimi środkami chemicznymi.

Na tę chwilę najpopularniejszymi metodami dezynfekcji są:, zamgławianie, oprysk oraz ręczna (manualna) dezynfekcja powierzchni. W związku z pandemią koronawirusa SARS Cov-2 Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaakceptował dodatkowo wykorzystanie ozonowania do działań dezynfekcyjnych.

Przede wszystkim musimy określić powierzchnię i kubaturę, rodzaj, przeznaczenie i wyposażenie danego pomieszczenia oraz okres jego wyłączenia z użytkowania. Innych metody używamy w biurach, przestrzeniach wspólnych, innych w przestrzeni magazynowe lub na zewnątrz.

Podczas ozonowania mamy do czynienia z wysokim stężeniem ozonu, czyli odmiany alotropowej tlenu o właściwościach silnie utleniających. Dzięki temu uszkodzona zostaje lipidowa otoczka wirusa, co prowadzi do jego zniszczenia. Skuteczność metody przez zamgławianie oraz manualnego oprysku obiektów zewnętrznych jest gwarantowana w przypadku profesjonalnego zastosowania wysoce wydajnych, certyfikowanych środków biobójczych w połączeniu z odpowiednim rozpyleniem. Nasi specjaliści przeprowadzają dezynfekcję przy użyciu środków  zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Metodę ozonowania wybiera się, gdy chcesz zdezynfekować pomieszczenie o niewielkiej kubaturze (np. pokoje w biurze do 3m wysokości) oraz wznowić pracę w dezynfekowanym pomieszczeniu w ciągu 30 minut od zakończenia usługi . Wybór często pada na tę metodę również, gdy  chcesz uniknąć wykorzystywania środków chemicznych, a po przeprowadzonej dezynfekcji w pomieszczeniu będą znajdować się zwierzęta, rośliny lub żywność. Więcej o procesie dezynfekcji przez ozonowanie możesz dowiedzieć się tutaj.

Zamgławianie jest metodą umożliwiającą dezynfekcję dużych wnętrz (jak hale lub biura open space)
w stosunkowo krótkim czasie oraz doskonale sprawdza się we  wnętrzach pojazdów drogowych i szynowych. Zamgławianie wybierane jest również w miejscach, gdzie chcesz uniknąć specjalistycznego przygotowania pomieszczenia przed wykonaniem dezynfekcji (np. uszczelnianie wentylacji). Więcej o procesie dezynfekcji przez zamgławianie możesz dowiedzieć się tutaj.

Metoda dezynfekcji przez oprysk sprawdzi się głównie w przestrzeniach otwartych. Rodzaj preparatu oraz sposób jego aplikacji jest przystosowany do skutecznej dezynfekcji niezależnie od rodzaju powierzchni. Proces nie wymaga specjalnego przygotowania, należy jednak zabezpieczyć okolice miejsca poddawanego dezynfekcji przed wejściem osób nieuprawnionych. Więcej o procesie dezynfekcji poprzez oprysk możesz dowiedzieć się tutaj.

Przede wszystkim musimy mieć pewność, że firma świadczy swoje usługi w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i certyfikowanych środków biobójczych. Niestety przykrym zwyczajem w momencie kryzysu  jest chęć dorobienia się na nieszczęściu innych i podobnie stało się z dezynfekcją – pojawiło się wielu przedsiębiorców, którzy świadczą usługi bez jakiegokolwiek doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Istotne jest, by firma wykorzystywała środki zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, a sama posiadała doświadczenie potwierdzone działaniami związanymi z dezynfekcją zanim rozpoczęła się pandemia(np. długoletnie kontrakty o dezynfekcję szpitali.

Środki dopuszczone do dezynfekcji są mieszaninami biobójczych substancji chemicznych. Ważne jest to, że dezynfekcyjnymi, można nazywać te produkty, które są: produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi lub produktami biobójczymi i znajdują się na listach Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

To nazwa zakaźnej choroby układu oddechowego, wywołanej przez wirus SARS Cov-2

Koronawirusy to jeden z gatunków wirusów, nosicielami tych organizmów są ssaki i ptaki. Koronawirusy wywołują liczne choroby układu oddechowego, nerwowego czy pokarmowego. Koronawirus SARS Cov-2, z którym obecnie walczy cały świat, to wirus z grupy osłonkowych, powodujący chorobę nazwaną  Covid-19.

Dezynfekcja rąk to działanie na dłonie odpowiednim czynnikiem np. środkiem chemicznym, o którym wiemy, że niszczy określone patogeny, które chcemy usunąć. Ważne jest tu także przestrzeganie wymaganego czasu dezynfekcji – aby dezynfekcja była skuteczna nie wystarczy użyć odpowiedniego środka, lecz należy starać się by przez wymagany czas dłonie były zwilżane tym preparatem. Te informacje zawsze znajdują się w ulotkach środków do dezynfekcji.

Dezynfekcja nie niszczy wszystkich mikroorganizmów znajdujących się na dezynfekowanej powierzchni, lecz zmniejsza ich ilość do bezpiecznego dla zdrowia poziomu. Sterylizacja niszczy wszystkie mikroorganizmy.

Dezynfekcja to metoda usuwania mikroorganizmów takich jak grzyby, bakterie i wirusy. Dezynsekcja, to usuwanie owadów, larw i jaj tych owadów.

Mimo że większość nagrobków i pomników jest wykonana z wytrzymałego materiału, należy stale o nie dbać, nie tylko dla względów estetycznych, ale także aby uchronić kamień przed pękaniem, odpryskiwaniem czy przebarwieniami. Z biegiem czasu pył, ptasie odchody, pleśń, brud i deszcze mogą uszkodzić nagrobek lub pomnik – wszystko to wpływa niekorzystnie na strukturę i wygląd nagrobka oraz jego trwałość. Dodatkowo warto pamiętać, że przez wygląd nagrobka okazujemy szacunek bliskim zmarłym.

Kiedy nagrobek lub pomnik zaczyna wyglądać na brudny i zakurzony, traci blask i atrakcyjność oraz tablice upamiętniające stają się słabo czytelne to znaczy, że nadszedł czas, aby zamówić usługę czyszczenia.

Kiedy nagrobek lub pomnik nie jest regularnie czyszczony, brud, pleśń oraz roztopiony wosk wchodzą w strukturę kamienia i ciężko jest je usunąć bez odpowiednich technik czyszczenia. W zależności od lokalizacji i okolicy grobu (drzewa, krzewy, kwiaty) rekomendujemy zamawianie usługi raz na kwartał. W szczególności w okresie wiosennym (np. przed Świętami Wielkanocnymi), aby pozbyć się nagromadzonego pyłu, zacieków i brudu po sezonie zimowym. Warto również pamiętać, że kolejnym okresem,  w którym istnieje największe nagromadzenie brudu na i wokół grobu przypada na porę jesienną. Zamówienie usługi przed Uroczystością Wszystkich Świętych to doskonały moment na zadbanie o grób przed zimą oraz przygotowanie na święto.

– zanieczyszczenia zawierające węgiel lub sadzę
– brud miejski (spaliny)
– organiczne – algi, grzyby, porosty, mchy
– plamy – metaliczne, oleje, wosk itp.
– wykwity solne (naloty o różnych barwach, które wykrystalizowały na powierzchni nagrobka)

Ogólnodostępne szczotki druciane, metalowe narzędzia i nakładki ścierne mogą dać natychmiastową satysfakcję i efekt czystości, ale jeśli użyje się narzędzi, których materiał jest twardszy niż kamień, porysują powierzchnię kamienia i spowodują trwałe uszkodzenia. To samo dotyczy kwaśnych środków chemicznych, które są głównym składnikiem większość domowych środków czyszczących. Nagrobki i pomniki składają się z kamienia, czyli minerałów i soli. Dodanie do nich chemikaliów może wywołać niepożądane reakcje chemiczne, które spowodują szybszą erozję. Używamy wyspecjalizowanych urządzeń czyszczących zapewniających gwarancję czystości i nie uszkodzenia powierzchni grobu oraz stosujemy skuteczny środek czyszczący na bazie naturalnych składników, który jest całkowicie biodegradowalny.

W naszej usłudze oferujemy czyszczenie większości typów nagrobków:
– mały grób do 1m2 (urnowy/dziecięcy) – należy przez to rozumieć płytę lub nagrobek z urną lub trumną o długości do max 1,2m
– grób pojedynczy do 2m2  – należy przez to to rozumieć usypaną mogiłę, pomnik,  płytę lub nagrobek przewidziany na pochówek dwóch trumien w pionie
– grób podwójny do 4m2 – należy przez to rozumieć płytę lub nagrobek przewidziany  na pochówek czterech trumien – 2 rzędy po 2 trumny w pionie
– grobowiec powyżej 4m2 – należy przez to rozumieć budowlę murowaną naziemną przewidzianą do pochówku minimum 4 trumien 

  1. Dezynfekcja – cała Polska
  2. Porządki na cmentarzu – dokładną listę obsługiwanych na dziś cmentarzy znajdą Państwo na podstronach usług (podstawowa, standardowa, kompleksowa) po kliknięciu w zielony przycisk (wybierz cmentarz)
  3. Mycie paneli fotowoltaicznych – dokładne regiony/województwa w których realizujemy usługę znajdą Państwo w konfiguratorze (pole województwo) na podstronie usługi.

Zakup online lub zamawianie usługi sprzątania grobu lub jego mycia odbywa się identycznie jak dokonanie zakupu produktu w jakimkolwiek sklepie internetowym:
– Wybieramy usługę, która nas interesuje
– uzupełniamy konfigurator usługi, który określi koszt jej wykonania
– na etapie finalizacji zamówienia należy uzupełnić dane: adres cmentarza, pochowana osoba, informacje pozwalające szybko odszukać grób, telefon lub email kontaktowy
– dokonujemy płatności
– po wykonanej usłudze otrzymacie Państwo dokumentacje fotograficzną

Z Kup Teraz skorzystaj gdy chcesz szybko i wygodnie opłacić usługę online przez Przelewy24 (np. bankowość online lub blika). Warunek jest taki, że masz dostęp do usługi bankowości online, tzn. masz rachunek bankowy oraz login i hasło do portalu w swoim banku. My nie uzyskujemy do niego dostęp oczywiście, Ty go potrzebujesz aby móc opłacić zakup usługi tą metodą.

Metodę Złóż zamówienie wybierz gdy nie masz dostępu do systemu bankowego, albo nie pamiętasz loginu lub hasła do swojego panelu bankowości online. Ścieżka składania zamówienia jest identyczna do Kup Teraz, z tą różnicą że płatność zrealizujesz na bazie faktury proforma lub linku do szybkich płatności, które zaraz po wpłynięciu do nas Twojego zamówienia prześle Ci drogą mailową nasz Dział Obsługi. 

Portal zintegrowany jest z Operatorem płatności PayPro SA, dzięki któremu w ramach usługi Przelewy24 nasi klienci mogą korzystać z wygodnych i bezpiecznych metod płatności takich jak blik, portfele elektroniczne czy bankowość online. Metody Przelewy 24 dostępne są po wyborze opcji Kup Teraz. Jeśli wybierzesz opcję Złóż zamówienie, nasz Dział Obsługi prześle Ci do opłacenia fakturę proformę lub link do szybkich płatności online. 

Tak, istnieje taka możliwość. W przypadku chęci anulowania transakcji/zamówienia lub prośby o zmianę terminu realizacji usługi prosimy o kontakt na adres email lub numer infolinii podany na podstronie Kontakt

Oczywiście tak, jeśli członek rodziny (babcia, wujek, etc.) nie posiadają karty płatniczej lub dostępu do Internetu, można zamówić usługę według ich zapotrzebowania. Jeśli chcą Państwo zamówić usługę bez wiedzy właściciela pomnika, również jest taka możliwość, Impel24 nie bierze jednak odpowiedzialności za ew. reklamacje właściciela w przypadku gdy osoba zlecająca/kupująca usługę nie skonsultowała z nim zleconych nam prac. Dlatego sugerujemy, aby w takim przypadku wcześniej ewentualnie porozumieć się z właścicielem nagrobka.

Większość cmentarzy zapewnia głównie koszenie trawników wokół grobów i utrzymanie czystości na ścieżkach komunikacyjnych. Niestety ostateczna odpowiedzialność za utrzymanie grobu spoczywa na rodzinie i przyjaciołach.

Panele fotowoltaiczne, zwane też solarnymi należy utrzymywać w czystości z uwagi na to, że wszelkie zanieczyszczenia, kurz, liście, woda etc. mają wpływ na ich efektywność w kontekście produkcji energii elektrycznej. 

Czyszczenie i mycie paneli fotowoltaicznych wymaga specjalistycznej chemii oraz narzędzi, ponieważ powierzchnia ogniw jest delikatna oraz narażona na uszkodzenia. Taką usługę lepiej powierzyć firmie profesjonalnie zajmującej się usługami utrzymania higieny fotowoltaiki. Mycie i czyszczenie paneli to fotowoltaicznych, paneli solarnych to istotna czynność mająca wpływ na ich żywotność i efektywność. 

Mycie paneli fotowoltaicznych, zwanych solarnymi powinno się zlecać minimum dwa razy w roku, na wiosnę i przed zimą, po jesieni. W praktyce częstotliwość zależy również od zmienności warunków pogodowych, które w naszej szerokości geograficznej są wyjątkowo nieprzewidywalne. Zalecamy zatem gruntowne czyszczenie dwa razy w roku, natomiast mycie minimum 4 razy w roku, co kwartał.

W naszej Grupie Kapitałowej Impel są również podmioty zajmujące się sprzedażą fotowoltaiki. Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymaniem oferty sprzedaży paneli solarnych, prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy. 

Wyślij zapytanie